edroga950Ze statystyk dziennych publikowanych przez policję wynika, że w ostatni wakacyjny weekend (26-28 sierpnia) doszło do 389 wypadków, w których zginęły 34 osoby, a 465 zostało rannych.

Tylko w lipcu i sierpniu tego roku w ponad 6 tysiącach wypadków drogowych zginęło prawie 500 osób, a ponad 7,7 tys. zostało rannych. Główną przyczyną zdarzeń drogowych w okresie wakacji bardzo często była brawurowa jazda.

Wszystkim, którzy wakacyjne powroty mają jeszcze przed sobą policjanci przypominają, że nie należy wyruszać w drogę, gdy jest się zmęczonym lub niewyspanym. Taki stan osłabia refleks, zmniejsza zdolność koncentracji, a w skrajnych przypadkach może doprowadzić do zaśnięcia za kierownicą. Każdy kierowca wsiadając do samochodu powinien mieć poczucie, że odpowiada za ludzkie życie. Gdy pojawi się zmęczenie, najlepiej zatrzymać się i zrobić kilku lub kilkunastominutową przerwę.

Należy pamiętać też o zapięciu pasów przez kierowcę i wszystkich pasażerów i przewożeniu małych dzieci tylko w fotelikach bezpieczeństwa. Niestety wciąż najczęstszą przyczyną tragedii na drodze jest jazda z nadmierną prędkością.

Źródło: KGP

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.