edroga233W Bydgoszczy ustawionych zostanie pół tysiąca stojaków na rowery. To mieszkańcy zdecydują, w jakich miejscach powinny zostać zorganizowane parkingi dla rowerzystów. To kolejny element wzmacniający zrównoważony transport w Bydgoszczy.

Coraz więcej bydgoszczan przekonuje się, że warto korzystać z tego środka transportu. Do największej liczby podróży na dwóch kółkach nadal najchętniej wykorzystywany jest własny rower.

- Chcemy wzmacniać ten pozytywny trend – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. – Dlatego do wiosny na terenie miasta ustawimy pół tysiąca stojaków na rowery. Był to jeden z postulatów środowisk rowerowych. Wspólnie liczymy, że ułatwi to poruszanie się po mieście i zachęci kolejnych bydgoszczan do wyboru tego środka transportu. Decyzję o lokalizacji zostawiamy mieszkańcom, którzy najlepiej wiedzą, gdzie chcieliby pozostawiać rowery.

Stojaki na rowery będą ustawiane na terenach należących do miasta. Warunkiem jest też lokalizacja nie pogarszająca bezpieczeństwa innych uczestników ruchu. Wszystkie propozycje będą oceniane przez Zespół ds. Polityki Rowerowej.

Link do ankiety

Na opinie urzędnicy czekają od 26 września do 13 października. W jednej lokalizacji można zaproponować maksymalnie do 5 stojaków. Do swojej opinii można dołączać zdjęcia oraz wykorzystać interaktywną mapę.

***
W Bydgoszczy  realizowany jest szereg innych działań wzmacniających rolę roweru jako środka transportu:
- w budowie lub na etapie przetargu są zadania związane z drogami rowerowymi wzdłuż II etapu Trasy Uniwersyteckiej, ulicy Kujawskiej, Grunwaldzkiej, Wiatrakowej (kontrapas) i Łochowskiej;
- latem oddana do użytku została droga rowerowa wzdłuż ul. Matki Teresy z Kalkuty prowadząca na osiedle Eskulapa;
- trwa wybór nowego operatora Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Będzie on odpowiedzialny między innymi za zwiększenie liczby stacji do co najmniej 51 lokalizacji oraz udostępnienia 550 nowych rowerów;
- wcześniej, w porozumieniu ze środowiskami rowerowymi, opracowane zostały standardy utrzymania i budowy dróg rowerowych.

Źródło: UM Bydgoszcz

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.