csm RAJ1287 65bfbe5d5cOd 25 kwietnia w Łodzi działa miejska sieć hulajnóg elektrycznych.

 

- Do Łodzi wkracza nowy ekologiczny środek transportu. Łodzianie będą mogli korzystać z elektrycznych hulajnóg wynajmowanych na minuty. Korzystajmy z nich bezpiecznie - mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

System hulajnóg na minuty wprowadza łódzki startup Volt Scooters. W Łodzi, w której prowadzony jest olbrzymi proces rewitalizacji i przebudowy, hulajnogi będą świetnym sposobem na szybszy dojazd z miejsca na miejsce. Elektryczne hulajnogi to ekologiczne rozwiązanie, dzięki któremu mieszkańcy dużych miast mogą sprawnie przemieszczać się po mieście. Wystarczy smartfon i aplikacja, z poziomu której użytkownik uruchamia i kończy jazdę. Jest to typowo komercyjne przedsięwzięcie. Do końca tygodnia pojawi się ok. 100 elektrycznych hulajnóg, a wkrótce będzie ich 150 szt.

- Aby rozpocząć korzystanie z elektrycznych hulajnóg należy najpierw zainstalować aplikację w smartfonie i założyć konto w systemie - mówi Zbigniew Zaborowski z Volt Scooters.  - Prosimy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i bezpieczną jazdę, a przede wszystkim o zwracanie uwagi na pieszych.

Źródło: ZDiT w Łodzi

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.