KONSTANTYNOW grafikaŁódź jest gotowa do modernizacji torowiska w kierunku Konstantynowa. Wkrótce złozony zostanie wniosek o dofinansowanie z środków Unii Europejskiej. Projekt przewiduje kompleksową modernizację linii tramwajowej od krańcówki na Zdrowiu do granic miasta.

 

- Liczymy, że zgodnie z zapowiedziami zarząd województwa łódzkiego wesprze ten projekt i przyzna dotację na remont. Tym bardziej, że przebudowa łódzkiego odcinka jest niezbędna, aby dojechać do Konstantynowa Łódzkiego, który takie dofinansowanie już otrzymał – mówi Robert Kolczyński, dyrektor departamentu Architektury i Rozwoju.

Zakres prac obejmuje przede wszystkim przebudowę torowiska i sieci trakcyjnej. - Zmodernizowana zostanie także podstacja na Brusie zasilająca sieć trakcyjną. Modernizacji doczekają się także przystanki, które zostaną dostosowane do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych – mówi Katarzyna Mikołajec, zastępca dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich.

Długość modernizowanego torowiska to nieco ponad 3 kilometry. Orientacyjny koszt inwestycji to 34 mln złotych z czego przewidywana kwota dofinansowania to 23,5 mln złotych.

Źródło: UM Łódź

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.