edroga127Nie ma przeszkód do zawarcia umów z wybranymi wykonawcami rozbudowy II linii metra w Warszawie. Urząd Zamówień Publicznych nie stwierdził nieprawidłowości w postępowaniu przetargowym.

Urząd Zamówień Publicznych przeprowadził kontrolę uprzednią procedury przetargowej Metra Warszawskiego w postępowaniu na rozbudowę II linii metra. Dotyczyła ona odcinka zachodniego od stacji Rondo Daszyńskiego w kierunku Woli (C-6, C-7, C-8) oraz odcinka wschodnio-północnego od stacji Dworzec Wileński do Targówka (C-16, C-17 i C-18). Oznacza to brak przeszkód do zawarcia umowy z wybranymi wykonawcami.  

Najtańszą ofertę na odcinek zachodni złożyła turecka firma Gülermak, która zaproponowała wykonanie zadania za 1,148 mld zł. Odcinek północno-wschodni zrealizuje prawdopodobnie włoska firma Astaldi za 1,066 mld zł. Obie firmy były zaangażowane w budowę istniejących już odcinków metra.

Budowa ma potrwać ponad trzy lata, do 2019 roku. Wtedy II linia metra będzie liczyła 13,5 km długości i 13 stacji.

Źródło: UM Warszawa

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.