rower znakOd 1 sierpnia łodzianie będą mogli korzystać z kilkunastu nowych stacji roweru publicznego w ramach pierwszego etapu rozbudowy.

Z początkiem miesiąca uruchomionych zostanie 28 nowych stacji, głównie na osiedlach. Z rowerów będzie można skorzystać na Teofilowie, Widzewie, czy Retkini. Pozostałe 19 stacji Nextbike uruchomi w ciągu najbliższego tygodnia.

Wszystkie nowe stacje pochodzą z wniosków do budżetu obywatelskiego. Dzięki rozbudowie mieszkańcy będą mogli korzystać z rowerów publicznych nie tylko w centrum Łodzi, ale również podróżować bezpośrednio ze swojego miejsca zamieszkania do pracy i szkoły. Łódzki Rower Publiczny powiększy się blisko o połowę. A liczba możliwych połączeń między stacjami zwiększy się dwukrotnie.

Już w sierpniu do dyspozycji mieszkańców będzie 148 stacji i 1480 rowerów. Łódzki Rower Publiczny umocni się na pozycji drugiego w Polsce i piątego w Europie największego systemu rowerów publicznych.

Źródło: UM Łódź

Załączniki:
Pobierz (ŁRP nowe stacje.pdf)ŁRP nowe stacje.pdf[ ]910 kB
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.