Oznakowanie kierunkowe oraz rekomendowane trasy na PodkarpaciuDo końca maja br. w wybranych lokalizacjach na drogach krajowych podkarpacia pojawiło się oznakowanie kierunkowe do miast – organizatorów EURO 2012. Znaki kierują na trasy rekomendowane prowadzące do Wrocławia, Poznania, Gdańska i Warszawy.

Znaki kierujące do wszystkich miast-gospodarzy pojawiły się w Radymnie oraz w Rzeszowie. W Nowej Dębie ustawiono znaki kierujące do Gdańska i Warszawy, natomiast w Pilźnie do Wrocławia i Poznania. W sumie ustawionych zostało 26 tablic.

GDDKiA dla kibiców poruszających się po drogach Podkarpacia rekomenduje następujące drogi:

- droga krajowa nr 4 – Pilzno – Korczowa (przejście graniczne - Ukraina)

- droga krajowa nr 9 – Tarnobrzeg – Barwinek (przejście graniczne – Słowacja).

Dodatkowo, w przypadku utrudnień lub zdarzeń drogowych na drodze krajowej nr 4 i 9, GDDKiA zaplanowała rekomendowane objazdy dla tych dwóch tras po drogach krajowych i wojewódzkich. Objazdy planowane są drogami krajowymi nr 19, 28, 73 i 77 oraz drogami wojewódzkimi nr 835, 875, 877, 878, 880, 881, 985 i 986.

Proponowane trasy objazdów w przypadku wystąpienia utrudnień lub zdarzeń drogowych:

- W Pilźnie w kierunku Jasła DK 73, przez Krosno DK 28 do DK 9,

- W Rzeszowie na DW 878, następnie w kierunku Przeworska DW 835,

- W Rzeszowie w kierunku Lublina DK 19, w kierunku Leżajska DW 875 do DK 77,

- W Łańcucie na DW 877, DW 835 (w kierunku Przeworska),

- W Łańcucie na DW 881, w kierunku Jarosławia DW 880 do DK 4,

- W Łańcucie DW 881 w kierunku Przemyśla do DK 77,

- W Dębicy w kierunku Mielca DW 985, w kierunku Kolbuszowej DW 875 do DK 9,

- W Ropczycach w kierunku Mielca DW 986, DW 875 (przez Mielec) w kierunku Kolbuszowe do DK 9.

Źródło: GDDKiA O/Rzeszów

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.