cemeteryW czasie trwającej w tym roku aż 6 dni akcji „Znicz 2016", na polskich drogach doszło do 534 wypadków, w których zginęło 49 osób, a 654 zostały ranne. Niestety nie zabrakło nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiedli do swoich aut po alkoholu. Policjanci zatrzymali 1363 nietrzeźwych kierujących.

W tym roku akcja rozpoczęła się w piątek 28 października, a zakończyła 2 listopada. Do wielu wypadków doszło z powodu brawurowej jazdy kierowców i nadmiernej prędkości. Trudności przysporzyła także zmienna aura. W tych dniach w Polsce odnotowano i ciepłe, słoneczne dni i obfite opady deszczu, a także spadek temperatury w porze wieczorowo - nocnej.

W porównaniu z ubiegłorocznym świątecznym weekendem, liczba wypadków oraz ofiar śmiertelnych i rannych jest dużo wyższa. W 2015 roku w ciągu 4 dni doszło do 294 wypadków, w których zginęło 36 osób, a 340 zostało rannych. Rok temu zatrzymano aż 1337 nietrzeźwych kierowców.

Źródło: KGP

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.