mapa wypadkiKomenda Główna Policji podsumowała akcję codziennego informowania o liczbie ofiar wypadków drogowych. Bieżąca aktualizacja, w tym zwłaszcza wizualizacja na mapie, miała na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii, do jakich dochodzi na polskich drogach.

 

Niestety liczba ofiar, która jeszcze pewnie wzrośnie o osoby przetransportowane do szpitali, nie wskazuje, aby obraz mapy skłonił do refleksji użytkowników dróg. Tegorocznych wakacji nie można bowiem uznać za udanych pod względem bezpieczeństwa na drogach.

Policjanci przypominają, że prawie za każdym zdarzeniem kryje się niebezpieczne zachowanie kierowcy lub pieszego. Wielu tragedii można byłoby uniknąć, gdyby przestrzegane były elementarne zasady ostrożności i bezpieczeństwa.

Źródło: KGP

Komentarze  
Andrzej
-1 #1 Andrzej 2019-09-03 14:10
"Policjanci przypominają, że prawie za każdym zdarzeniem kryje się niebezpieczne zachowanie kierowcy lub pieszego. Wielu tragedii można byłoby uniknąć, gdyby przestrzegane były elementarne zasady ostrożności i bezpieczeństwa."
A ja sadze ze wielu wypadkow mozna bylo by uniknac gdyby rzadzacy w koncu zabrali sie na powaznie za tematyke BRD i dali w koncu Policji narzedzia ktore pozwola na dotkliwe karanie wszelkiej masci drogowych bandytow.Bo dzis jest to tak ustawione ze drogowi bandyci czuja sie bezkarni.Wystarczy wskazac przepis ze wladciciel pojazdu musi wskazac kto w danej chwili prowadzil JEGO!! pojazd. I wlascicel moze sobie np zapomniec bo akurat tak mu wygodniej..W takim przypadku kara bedzie smiesznawa a Policja bezradna.Ale to tylko wierzcholek wierzcholka gory lodowej. Polska jest rajem dla wszelkiej masci drogowych bandytow i na razie nikt i nic tego nie zmienia.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.