edroga565Ulice Dolna Wilda i Górna Wilda zostaną wkrótce rozbudowane o dwukierunkową drogę dla rowerów, którą będzie można dojechać do centrum Poznania. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisała umowę z wyłonionym w postępowaniu przetargowym wykonawcą. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na pierwszy kwartał 2020 roku.

 

Dwukierunkowa droga rowerowa połączy okolice parku Jana Pawła II na Wildzie z ul. Półwiejską i Krakowską w centrum Poznania. - To ponad kilometr nowej trasy, której brakowało na rowerowej mapie miasta. Dziś jazda między Wildą a centrum nie należy do najprzyjemniejszych, bo rowerzyści muszą poruszać się jezdnią razem z samochodami. Inwestycja obejmuje także budowę chodnika i zmianę sygnalizacji świetlnej na kluczowych skrzyżowaniach tak, by była ona dostosowana do ruchu rowerowego - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Nowa droga rowerowa będzie miała od 2 do 2,5 metrów szerokości. Najdłuższy odcinek trasy zostanie wybudowany wzdłuż ul. Dolna Wilda i zaczynać się będzie przy skrzyżowaniu z ul. św. Jerzego. Następnie trasa zostanie poprowadzona wzdłuż ul. Górna Wilda, w kierunku ul. Królowej Jadwigi. Ostatni, około 70-metrowy odcinek drogi o szerokości 2 metrów, połączy ul. Królowej Jadwigi z ul. Krakowską przez ulicę Półwiejską.

Wzdłuż trasy powstanie chodnik, a także zatoki postojowe do parkowania równoległego przy krawędzi jezdni. Przebudowane i dostosowane do ruchu rowerowego zostaną sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ul. Dolna Wilda i św. Jerzego, ul. Górna Wilda i Królowej Jadwigi oraz ul. Półwiejskiej i Krakowskiej.

Źródło: PIM

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.