LPP sezon 2018Na miesiąc przed zakończeniem sezonu padł kolejny rekord wypożyczeń. W tym roku rower publiczny został wypożyczony 1,6 mln razy.

 

- Duża dostępność stacji i ilość rowerów powoduje, że łodzianie chętnie korzystają z Łódzkiego Roweru Publicznego – mówi Paulina Cyniak z Zarządu Dróg i Transportu. W tym roku już miesiąc przed zakończeniem sezonu została przebita liczba wypożyczeń względem ubiegłych lat. Pierwszy sezon roweru publicznego zakończył się liczbą 1,3 mln wypożyczeń. W 2017 rowery wypożyczono 1,5 mln razy, a w tym roku było już 1 617 107 wypożyczeń.

Rowery najchętniej wypożyczamy wiosną. Tylko 20 kwietnia wypożyczono rowery 13 512 razy. Natomiast najbardziej popularny rower wypożyczony został w tym sezonie 1 842 razy.

Najpopularniejsze stacje znajdują się pod Manufakturą, przy przystanku Piotrkowska Centrum oraz wzdłuż ul. Piotrkowskiej. Każda z nich to ponad 40 tys. wypożyczeń w sezonie, a najpopularniejsza przy Manufakturze to 50 tys. wypożyczeń w roku.

W tym roku system roweru publicznego wzbogacił się o kilka nowych stacji sponsorskich. Obecnie łodzianie mają do dyspozycji 156 stacji i 1574 rowery w tym rowery cargo. Z rowerów można korzystać do 30 listopada.

Źródło: UM Łódź

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.