Rowerzysta legalnie ominie korkiZgodnie z projektem nowelizacji ustawy prawo o ruchu drogowym rowerzyści będą mogli prawą stroną ominąć samochody stojące w korku, a podczas deszczu lub śnieżycy wjechać na chodnik.

Projekt przewiduje także stworzenie pasa ruchu dla rowerów na jezdniach i śluz rowerowych. Śluzy będą wyznaczoną częścią na jezdni przed skrzyżowaniem, z której skorzystają rowerzyści, aby zająć lewy pas ruchu przed samochodami.

Rowerzyści będą mogli skorzystać z chodnika w razie złych warunków pogodowych - ulewy, mgły, śnieżycy. Natomiast w zimie będą mogli używać opon z trwale w nich umieszczonymi elementami przeciwpoślizgowymi, np. kolcami.

Wśród propozycji znalazły się także takie, jak możliwość przewożenia dzieci w specjalnej przyczepce, dostosowanej do przewozu osób.

Więcej: Dziennik Gazeta Prawna z 2010-02-23

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.