edroga234Już niedługo nad Zalew Szczeciński dojedziemy na dwóch kółkach w niezwykle komfortowych warunkach. Wszystko dzięki wsparciu środkami Regionalnego Programu Operacyjnego odważnej inwestycji gminy Police. Umowę w tej sprawie podpisali marszałek Olgierd Geblewicz i burmistrz Polic Władysław Diakun.

 

Realizowany przez gminę Police projekt to licząca 3,62 km trasa rowerowa od Niekłończycy do Trzebieży. Warte ponad 2 mln zł zadanie otrzymało dofinansowanie z RPO WZ 2014-2020 na poziomie 1,72 mln zł. Dzięki nowej ścieżce zostanie ograniczony ruch samochodowy, a roczny spadek emisji gazów cieplarnianych osiągnie 10,00 ton równoważnika CO2.

Inwestycja pn. „Budowa dróg rowerowych w Policach w celu zapewnienia dostępności komunikacyjnej do terenów przemysłowych – etap III” ruszyła 29 czerwca 2018 r., a jej zakończenie planowane jest w grudniu przyszłego roku. Obok trasy rowerowej powstaną także 2 obiekty „Bike&Ride”, zakupione i zamontowane będą wiaty przystankowe z 25 miejscami postojowymi dla rowerów.

- Niespełna 4 kilometry, ale jakże ważne kilometry. Ten szlak zaprowadzi rowerowych turystów nad piękny Zalew Szczeciński do Trzebieży, która dzięki środkom unijnym z roku na rok, z inwestycji na inwestycję wygląda coraz piękniej. Trzymam kciuki za udaną realizację tego, ale i dwóch pozostałych etapów zadania, bo czeka na niego wiele osób – powiedział marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Gmina Police realizuje także dwie inne podobne inwestycje. Jeszcze w kwietniu bieżącego roku ruszyły prace na pierwszym etapie całego zadania. Obejmuje on budowę dwóch odcinków tras rowerowych w Policach. Chodzi o szlak od ul. Kuźnickeij – w pobliżu pętli autobusowej przy Grupie Azoty do ul. Dworcowej, a także w Trzebieży przy ul. Plażowej od tamtejszej pętli autobusowej do ul. Brzozowej. Wraz z trasami powstaną dwa obiekty "Bike&Ride" oraz dwie wiaty przystankowe z 25 miejscami postojowymi dla rowerów. Inwestycja będzie gotowa do końca przyszłego roku.

Z kolei drugi etap zadania obejmuje budowę ścieżki rowerowej od Polic Jasienicy do Niekłończyc wraz z obiektami "Bike&Ride" oraz zakupem i montażem wiat przystankowych z miejscami postojowymi dla rowerów. Ze względów formalnych umowa pomiędzy samorządem województwa zachodniopomorskiego a gminą Police na realizację tej inwestycji jest jeszcze niepodpisana. Gmina musi jeszcze dostarczyć pozwolenie na budowę.

Źródło: UMWZ

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.