rolkiW Gliwicach powstanie kolejny tor dla rolkarzy i wrotkarzy. Nowe miejsce aktywnej rekreacji powstanie w Żernikach w ramach GBO 2019. Przetarg na budowę toru wraz z oświetleniem ul. Żernickiej został już ogłoszony.

 

Z myślą o miłośnikach jazdy na rolkach i wrotkach miasto wybuduje przy ul. Żernickiej asfaltowy tor – pętlę o długości 222 m i szerokości 2,5 m. Jednokierunkowa trasa będzie biegła brzegiem skweru przy boisku, hali sportowej i w pobliżu kościoła p.w. Jana Chrzciciela. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, powinna być gotowa we wrześniu.

W ramach zadania powstaną też zatoczki z ławkami, na których będzie można założyć rolki czy odpocząć. W planach jest również budowa oświetlenia, nowe nasadzenia oraz montaż czterech ławek parkowych i dwóch zestawów piknikowych, koszy na śmieci i dwóch stojaków rowerowych.

Będzie to drugi tor rolkowy wybudowany przez miasto. W 2016 r. oddano do użytku rolkowisko w lesie komunalnym przy ul. Chorzowskiej. Tor w kształcie ósemki ma długość 1,5 km. Na ścieżkę najłatwiej dostać się od strony ul. Dębowej. Alejki biegną w części lasu między ul. Chorzowską, Dębową, główną aleją lasu oraz dawnym zameczkiem leśnym. Miejsca do realizacji swoich pasji rolkarze mają również w miejskich skateparkach na placu Krakowskim i na skwerku przy ul. Okulickiego.

Źródło: UM Gliwice

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.