image010Tramwaje Warszawskie kończą kolejne etapy swoich największych tegorocznych remontów – przebudowy al. „Solidarności” pomiędzy ul. Jagiellońską a Targową i al. Jana Pawła II od Ronda ONZ do ul. Elektoralnej. W weekend wykonawca remontu na Pradze ostatni raz zmieni organizację ruchu.

Od soboty, 3 września od godz. 4.00, do niedzieli, 4 września do godz. 22.00, ruch w al. „Solidarności” pomiędzy ul. Targową a ul. Jagiellońską będzie odbywał się tylko jezdnią północną. Do ułożenia została ostatnia warstwa nawierzchni na południowej jezdni - teraz kierowcy jadą nią w kierunku Mostu Śląsko-Dąbrowskiego („pod prąd”) - dlatego na czas tych prac ruch zostanie przełożony na „nową” jezdnię północną (czyli normalnie prowadzącą w stronę mostu).

Do ul. Targowej kierowcy, tak jak do tej pory, dojadą ul. J. Sierakowskiego i S. Okrzei. Zamknięty będzie również wlot ul. Jagiellońskiej na skrzyżowanie z al. „Solidarności” od strony ul. S. Okrzei. W niedzielę, 4 września o godz. 22.00, przywrócony zostanie ruch drogowy na obydwu jezdniach (autobusy jeszcze przez kilkanaście dni nie będą jeździły po torowisku tramwajowo-autobusowym), a w poniedziałek, 5 września, od początku kursowania wrócą tam tramwaje.

Do 4 października tramwajarze będą prowadzili prace wykończeniowe. W al. Jana Pawła II od poniedziałku, 5 września rano, kierowcy będą mieli do dyspozycji dwie jezdnie po trzy pasy ruchu. Remont będzie trwał nadal, dlatego mogą być wprowadzane jeszcze zwężenia jezdni, a w jeden z wrześniowych weekendów układna będzie nowa nawierzchnia. Tramwaje wrócą tu od 10 września.   

Źródło: UM Warszawa

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.