IMG 2198Od 1 sierpnia mieszkańcy Krakowa będą mogli korzystać z Karty Krakowskiej, która da im 20% zniżki na bilety okresowe komunikacji miejskiej. Karta upoważnia również do rabatów w miejskich instytucjach kultury. Wnioski będzie można składać od 1 lipca w wersji elektronicznej i w wyznaczonych punktach obsługi Karty Krakowskiej.

 

– Karta Krakowska jest docenieniem osób, które w Krakowie na co dzień mieszkają, a płacąc tutaj podatki tym samym przyczyniają się zarówno do rozwoju, jak i codziennego funkcjonowania naszego miasta. Liczę, że Karta Krakowa zachęci tych, którzy mieszkają w naszym mieście, korzystają z niego na co dzień, ale podatki rozliczają w innych miejscowościach, by przenieść swój PIT właśnie do Krakowa – mówi prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. – Jestem przekonany, że Karta Krakowska, dając rozliczne przywileje posiadaczom spowoduje, że poczują się jeszcze bardziej związani ze swoim miastem.

Karta Krakowska to przywileje dla osób zameldowanych na pobyt stały w Krakowie oraz tych, które płacą podatki w mieście, pracując tym samym na jego rozwój. Wydanie Karty jest bezpłatne, a wszystko można załatwić nie wychodząc z domu.

Z Kartą zarówno dorośli, jak i dzieci zapłacą mniej. Zasady działania programu Karta Krakowska są przejrzyste i proste, a oferta będzie rozszerzana o kolejne przywileje i korzyści dla osób zameldowanych na pobyt stały w Krakowie lub rozliczających podatki w Krakowie.

Wniosek o Kartę i jej wydanie to prosta formalność. Formularz wypełnimy przez internet. Wniosek można również złożyć w punktach stacjonarnych.

Jeżeli posiadasz już Krakowską Kartę Miejską, Krakowską Kartę Rodzinną, Małopolską Kartę Aglomeracyjną lub legitymację studencką wykorzystaj ją jako nośnik Karty Krakowskiej. Zaoszczędzisz czas i aktywujesz Kartę w automatach biletowych.

Komu przysługuje Karta Krakowska?
Do korzystania z Karty Krakowskiej uprawnione są osoby spełniające co najmniej jeden z poniższych warunków:
są zameldowane na pobyt stały na terenie Krakowa, rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym właściwym dla osoby zamieszkałej na terenie Krakowa ze wskazaniem Krakowa jako miejsca swego zamieszkania, bez względu na to czy osoby te osiągają dochód.

Do korzystania z Karty Krakowskiej uprawnione są także dzieci osób, o których mowa powyżej, w wieku do 18. roku życia.

Źródło: UM Kraków

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.