W tym roku akcja "Znicz" potrwa 5 dni. Wzmożony ruch na polskich drogach, a tym samym wzmożone kontrole policjantów, rozpoczną się już 31 października i potrwają do 4 listopada. Funkcjonariusze będą jak zawsze sprawdzać czy kierowcy poruszają się z bezpieczną prędkością, skontrolują również stan techniczny pojazdów i zbadają trzeźwość kierujących.

Przy okazji każdej kontroli policjanci zwracają szczególną uwagę na to, czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach bezpieczeństwa. W czasie akcji "Znicz”, kiedy samochodami podróżują całe rodziny, będą sprawdzać czy wszyscy pasażerowie mają zapięte pasy i czy pojazdy nie są przeładowane.

Policjanci radzą, aby przed podróżą sprawdzić stan techniczny pojazdu i dokumenty. Warto obserwować prognozę pogody - może się okazać, że w czasie podróży zaskoczy nas atak zimy. To dodatkowe utrudnienie zwłaszcza dla tych kierowców, którzy w porę nie zdecydują się na zmianę opon na zimowe.

Policjanci jak zawsze apelują do kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku na drodze - przekraczanie dozwolonej prędkości czy jazda po spożyciu alkoholu, mogą okazać się tragiczne w skutkach. Przypominają również o utrudnieniach w ruchu - zwłaszcza w pobliżu cmentarzy. Wszyscy, którzy w okolice nekropolii zdecydują się udać samochodami, powinni uzbroić się w cierpliwość i bezwzględnie stosować do poleceń policjantów, jak co roku kierujących tam ruchem.

Źródło: KGP

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.