Dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego powstanie obwodnica Nakła nad Notecią. Umowę o dofinansowanie podpisali 9 lipca marszałek Piotr Całbecki i burmistrz miasta Sławomir Napierała.

Nowa droga o długości 2 kilometrów w przebiegu drogi wojewódzkiej 241, oświetlona i wyposażona między innymi w ekrany akustyczne, nie tylko odciąży ulice centrum miasta, ale poprawi też skomunikowanie zakładów przemysłowych i nowo tworzonej strefy inwestycyjnej. Wartość przedsięwzięcia to 52 miliony złotych, a wsparcie z RPO WK-P wynosi 26 milionów złotych. Zakończenie budowy zaplanowano na styczeń 2015 roku.

Wcześniej środki na tego typu inwestycje trafiły do Brodnicy, Chełmna, Janikowa, Pakości, Mogilna i Mroczy.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Komentarze  
ja
0 #1 ja 2013-07-18 11:51
A może tak obwodnica Bydgoszczy?
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.