W mijającym roku toruńscy drogowcy ustawili dziesięć nowych sygnalizacji. Ustawienie sygnalizacji świetlnej poprzedzone jest analizami bezpieczeństwa ruchu drogowego, które obejmują m.in. liczbę wypadków i zdarzeń drogowych w danym miejscu.

Kolejnym czynnikiem, który ma istotny wpływ, jest pomiar natężenia ruchu drogowego na skrzyżowaniu gdzie taka sygnalizacja ma się pojawić. Często z inicjatywą występują mieszkańcy, którzy dostrzegają w swoim najbliższym otoczeniu konieczność ustawienia podobnych urządzeń. W sumie, w mijającym roku na toruńskich ulicach ustawiono 10 nowych sygnalizacji. Najwięcej na Skłodowskiej-Curie, w ramach prowadzonej przez MZD przebudowy ulicy. Jednojezdniowa ulica, po której ruch odbywał się w dwóch kierunkach, została rozbudowana do dwujezdniowej arterii po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Przebudowane zostały dwa główne skrzyżowania z ulicą Równinną i Bukową. Na długości całej trasy powstały pasy włączeń i wyłączeń z ruchu. Na  około 2-kilometrowym odcinku ulicy pojawiło się 5 sygnalizacji.

W ramach prowadzonych przez MZD inwestycji światła stanęły także na placu Hoffmanna, na przebudowanym skrzyżowaniu Grudziądzka - Kościuszki, Kościuszki - Łąkowa. Na wniosek mieszkańców z kolei sygnalizacja świetlna została ustawiona na skrzyżowaniu Wojska Polskiego – Bażyńskich, ponieważ samochody zaparkowane w zatoczkach ograniczały widoczność.

Źródło: MZD Toruń

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.