Trwa remont bydgoskich mostów i uliczek na Starym Mieście. Inwestycja jest warta blisko 10 mln złotych. Od początku tygodnia nieprzejezdne są także ulice Grodzka (od Mostowej do odtwarzanej ulicy Jatki) i Ku Młynom (od Jezuickiej do Przyrzecza).

21 lipca rozpoczęły się roboty drogowe na Grodzkiej na odcinku od ulicy Mostowej do ulicy Jatki (planowany termin zakończenia prac to druga połowa września 2014r.) oraz odcinek od ulicy Jatki do ulicy Podwale (czas realizacji ok. 3 tygodnie). W poniedziałek ruszyły też prace na ul. Ku Młynom na odcinku od ulicy Jezuickiej do ul. Przyrzecze (planowany termin zakończenia prac to przełom sierpnia i września br.). Obie ulice są nieprzejezdne.
 
Trwają także prace na innych uliczkach: Spichlernej, Jezuickiej, Batorego, Trybunalskiej. Zakończą się one na przełomie sierpnia i września. Poza tym przebudowywane są mosty na Mostowej i Ku Młynom. W ramach projektu zaplanowano także rewitalizację: Niedźwiedziej, Farnej, Mostowej i mostu nad jazem w ciągu ul. Tamka. Zgodnie z podpisaną umową cała rewitalizacja ulic i obiektów mostowych powinna zakończyć się na przełomie listopada i grudnia. Przetarg na to zadanie wygrało konsorcjum stworzone przez firmę Betpol.

Źródło: UM Bydgoszcz

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.