Sławomir Nowak poddał się do dymisji - poinformował na konferencji prasowej premier Donald Tusk. "Tą dymisję przyjmuję z żalem, ponieważ bardzo wysoko oceniam pracę ministra Nowaka. (...) Składając tę dymisję, zachowuje się honorowo i z klasą" - powiedział premier.

Minister Nowak złożył dymisję w związku z wnioskiem prokuratury o uchylenie mu immunitetu. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie zatajenia przez niego posiadania drogocennego zegarka w oświadczeniu majątkowym. Ministrowi grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

"Po wyjaśnieniu, jeśli to wyjaśnienie, czy decyzja sądu, będzie korzystna dla Pana ministra Sławomira Nowaka, będzie mógł wrócić i chętnie go powitam znowu w tym samym miejscu" - powiedział premier.

Obowiązki ministra będzie pełnił tymczasowo wiceminister Zbigniew Rynasiewicz.

 

Źródło: TVP Info, WNP

 

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.