W tym miesiącu powinna rozpocząć się modernizacja skrzyżowania ulic Dworcowej, Marcina Strzody i Prymasa Wyszyńskiego w Gliwicach.

Prace potrwają dwa miesiące, a koszt inwestycji jest szacowany na mniej więcej 900 tysięcy złotych. W trakcie remontu zostanie przebudowana sygnalizacja świetlna. - Sygnalizatory wymienimy na ledowe, podłączymy je do „inteligentnego” systemu zarządzania ruchem. Dzięki temu będzie można ustawić światła tak, aby przejazd samochodów przez kilka sąsiednich ulic był bardziej płynny. W tym celu planujemy modernizację sygnalizacji świetlnej na kolejnych pobliskich skrzyżowaniach. W najbliższym czasie prace rozpoczną się u zbiegu ulic Zwycięstwa i Prymasa Wyszyńskiego - informuje Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

Połączenie skrzyżowań w sieci pozwoli także na zdalne sterowanie ruchem w przypadku nieprzewidywalnych zdarzeń drogowych oraz - w razie konieczności - umożliwi szybki przejazd pojazdów służb ratunkowych.

Przedsięwzięcie obejmie także m.in. zmianę łuków na skrzyżowaniu, wymianę nawierzchni jezdni i chodników, częściową wymianę kanalizacji deszczowej. Bezpieczeństwo pieszych poprawi „azyl” na przejściu przez ul. Dworcową (przy skręcie w ul. Wyszyńskiego).

Źródło: UM Gliwice

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.