Jaworzno poprawia stan dróg w Jeleniu, Koźminie oraz JeziorkachDobre informacje dla mieszkańców Jaworzna. Dobiega końca modernizacja pięciu ulic osiedla w Jeleniu. Są to ulice: Koniówki, Bożka, Pastwiskowa, Witkiewicza i Proksy. Kolejne ulice w Jaworznie zostały zaplanowane do modernizacji jeszcze w tym roku.

W tym tygodniu nowe nawierzchnie zyskają Jałowcowa i Łazowa w Koźminie. Rozpoczęły się także prace na ul. Insurekcji Kościuszkowskiej na Jeziorkach, gdzie wykonano podbudowę z tłucznia kamiennego. W najbliższym czasie na zaplanowanym odcinku zostanie ułożona nawierzchnia asfaltowa od skrzyżowania z ul. Teligi do rozwidlenia, a dojazd do ostatniej nieruchomości zostanie utwardzony kruszywem porfirowym. Po zakończeniu modernizacji ul. Insurekcji Kościuszkowskiej prace będą kontynuowane w kolejnych dzielnicach.

Na realizację programu modernizacji dróg gruntowych w 2013 r. miasto zabezpieczyło kwotę 6 mln zł. Aby w znacznym stopniu poprawić stan techniczny dróg w dzielnicach, w przyszłym roku środki finansowe na modernizację dróg gruntowych zostaną zwiększone do kilkunastu milionów złotych.

 

 

 

 

Źródło: www.jaworzno.pl

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.