Ponad 74 mln euro wynosi zaakceptowane przez Komisję Europejską dofinansowanie unijne na zakup kolejowego taboru pasażerskiego do obsługi połączeń dalekobieżnych – Etap I. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Dzięki inwestycji pasażerowie będą mogli korzystać z 20 nowoczesnych składów na trasach:
- Warszawa-Gdynia (przez Iławę, Malbork, Tczew, Gdańsk, Sopot),
- Warszawa-Rzeszów (przez Kraków i Tarnów),
- Warszawa-Bielsko-Biała/Gliwice (przez Włoszczową Północ, Zawiercie, Sosnowiec, Katowice, Tychy, Pszczynę, Czechowice Dziedzice/Zabrze),
- Warszawa-Wrocław (przez Włoszczowę, Częstochowę, Opole).

Celem unijnego projektu jest zwiększenie konkurencyjności sektora kolejowego i polepszenie jakości przejazdów. Składy Pendolino wejdą do rozkładu jazdy w grudniu br.

Źródło: MIiR

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.