Miasta zrzeszone w Stowarzyszeniu Jednostek Samorządu Terytorialnego na Rzecz Budowy Drogi Ekspresowej S12 od 2006 roku starają się o jak najszybsze powstanie tej trasy na odcinku Piotrków Trybunalski do granic województwa mazowieckiego. 

Inicjatywę tę wspiera także Stowarzyszenie Radomskie Inwestycje, które wystosowało właśnie pismo do Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. W piśmie tym stowarzyszenie domaga się z ministerstwa informacji, jaki jest aktualnie stan prac przygotowawczych do budowy drogi ekspresowej S12 Piotrków-Radom-Lublin oraz które z elementów tej arterii w najbliższej perspektywie unijnej znajdą się na podstawowej liście projektów, a które na liście zapasowej.

- Wciąż mamy do czynienia z mniej lub bardziej oficjalnymi zapowiedziami odstąpienia od szybkiej realizacji tej trasy. W Koncepcji Zagospodarowania Przestrzennego Kraju 2030 przyjętym 13 grudnia 2011 r. przez Radę Ministrów wyraźnie rysują się plany przesunięcia realizacji inwestycji na drodze ekspresowej S12 nawet na lata po 2030 r. – mówi prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak.

***

Stowarzyszenie Jednostek Samorządu Terytorialnego Na Rzecz Budowy Drogi Ekspresowej S12 z siedzibą w Radomiu działa od 25 października 2006 roku. Stowarzyszenie powstało z inicjatywy Radomia i zrzesza jednostki samorządu terytorialnego z województwa mazowieckiego i łódzkiego, tj.: Gminę Miasta Radomia, Powiat Radom, Miasto Piotrków Trybunalski, Miasto Pionki, Powiat Zwoleń, Powiat Przysuchę, Gminę Zwoleń, Gminę Opoczno, Gminę Przysucha, Gminę Wieniawa, Gminę Gózd, Gminę Gielniów, Gminę Wolanów.

Źródło: UM Radom

Komentarze  
Jotgie
0 #1 Jotgie 2013-02-20 16:40
Często jeżdżę do Wrocka (z Puław). Ten odcinek S12 w połączeniu z S17 od Lublina do Puław oraz S8 z Piotrkowa do Wrocka znacznie by ułatwił tę podróż! Szkoda, że planowana (jak na razie) jest dopiero po 2020 roku!
Żeby chociaż wybudowano odcinek od węzła na S8 do okolic Sulejowa, gdyż wyjeżdżając z Piotrkowa do rozdziału na S12 i S74 do Kielc często tworzą się korki!
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.