contentmap_plugin

19 listopada otwarto dla ruchu kołowego ul. Mostową na odcinku od ul. Grodzkiej do ul. Focha. Wąską jezdnią mogą poruszać się samochody wyłącznie w kierunku placu Teatralnego.

Po remoncie do dyspozycji kierowców jest jeden pas ruchu w kierunku ul. Focha. Jednia na moście wyłożona została granitową kostką. Przy najeździe na most zachowano też kilkumetrowy fragment torowiska mający przypominać, że do lat 70. XX wieku ul. Mostową kursowały tramwaje. Trwają nadal prace przy montażu stylowych balustrad i układaniu granitowych płyt na chodnikach.  

Równocześnie z otwarciem Mostowej dla ruchu zamknięte zostało skrzyżowanie ul. Malczewskiego z płytą Starego Rynku. Z tego też powodu wprowadzony został ruch dwukierunkowy na Grodzkiej i Malczewskiego pomiędzy płytą Starego Rynku a ul. Mostową. Rewitalizacja ulic Starego Miasta kosztuje blisko 10 mln zł. Obejmuje także przebudowę szeregu uliczek oraz restylizację mostów na Wyspie Młyńskiej.

Źródło: UM Bydgoszcz

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.