W lipcu odnawiana będzie ul. Wojska Polskiego w Kowalu (powiat włocławski), którą przebiega DW nr 269. Remont kosztować będzie blisko 200 tysięcy złotych i zakończy się w ciągu 3-4 tygodni.

Wykonawcą została firma „Spec-Dróg”, która przedstawiła najkorzystniejszą ofertę w przetargu. Stara nawierzchnia zostanie sfrezowana, drogowcy wyregulują także wpusty uliczne i ułożą nową warstwę betonu asfaltowego. Na koniec wymalowane będzie czytelne oznakowanie poziome. Prace obejmą też cząstkowy remont chodnika. Kierowcy w trakcie robót nie powinni spodziewać się większych utrudnień. Odnowa prowadzona będzie połówkowo, więc należy liczyć się wyłącznie ze zwężeniami i ograniczeniem prędkości.

Droga wojewódzka nr 269 zapewnia dojazd z Kowala do miejscowości Choceń, Chodecz i Izbicy Kujawskiej. Ulica Wojska Polskiego łączy także centrum miasteczka z drogą krajową nr 91. W tym roku na tej trasie oddany do użytku został także nowy wiadukt nad autostradą A1 (pomiędzy Kowalem i Czerniewicami).

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.Źródło: ZDW w Bydgoszczy

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.