Trwa kolejny etap modernizacji przystanków w Ostrołęce. Przy krawężnikach zatok postojowych montowane są specjalne płyty chodnikowe z wypustkami ułatwiającymi orientację osobom niedowidzącym.

W ten sposób zostanie zmodernizowanych około 70 zatok postojowych. To kolejny krok po zestawach głośnomówiących w autobusach i na ważniejszych przystankach, uruchamianych przez osoby niewidome za pomocą pilota. Płytki z fakturą wyczuwalną pod stopami pozwalają zorientować się, gdzie kończy się bezpieczna granica chodnika. Ich żółty kolor pozwala też na lepszą orientację osobom słabo widzącym. Efekt ten ulegnie wzmocnieniu po pomalowaniu specjalną, jaskrawą farbą.

Zmiany zachodzące na ostrołęckich przystankach to efekt realizacji następnego etapu wspartego unijnymi funduszami projektu „Wzrost jakości usług transportu publicznego, świadczonych przez MZK sp. z o.o. w Ostrołęce poprzez kompleksowe działania inwestycyjne”. Miejskiej spółce udało się na ten cel pozyskać 6,5 miliona złotych.

Źródło: UM Ostrołęka

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.