Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski podpisał z mieszkańcami ul. Poziomkowej (Miedzyń) umowę na przebudowę ulicy w trybie inicjatywy lokalnej. Oznacza to, że koszt prac pokryją wspólnie miasto i mieszkańcy.

To druga tego typu umowa podpisana pomiędzy miastem a mieszkańcami. Pierwszą prezydent Rafał Bruski podpisał z bydgoszczanami z ul. Kartuskiej.

- Bardzo się cieszę, że kolejna inwestycja w ramach inicjatyw lokalnych stanie się faktem – powiedział podczas podpisania umowy z mieszkańcami ul. Poziomkowej prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. – To najlepiej świadczy o tym, że ta nowa forma realizacji zadań publicznych z inicjatywy i przy współudziale bydgoszczan przyjęła się.

Mieszkańcy ulicy Poziomkowej powołali „Stowarzyszenie Poziomkowa – Miedzyń” i w bardzo krótkim czasie, bo w ciągu niespełna dwóch miesięcy (od dnia powołania stowarzyszenia do momentu złożenia wniosku o realizację zadania), zebrali 25 proc. wkładu własnego do inwestycji oraz dopełnili wszelkich formalności niezbędnych do skorzystania z Programu 25/75. Wniosek dotyczący przebudowy ul. Poziomkowej został pozytywnie oceniony i zatwierdzony do realizacji przez Komisję ds. Inicjatyw Lokalnych. Pozostałe 75 proc. kosztów inwestycji pokryje miasto.

Zakres inwestycji przy ul. Poziomkowej obejmuje budowę pieszo-jezdni bez wydzielonych chodników, na całej szerokości działki drogowej z wyznaczeniem miejsc parkingowych oraz wykonaniem zjazdów i dojść do poszczególnych posesji. Długość ulicy wynosi około 136 m, szerokość to około 6 m.

Źródło: UM Bydgoszcz

Komentarze  
Milan
+1 #1 Milan 2013-07-08 12:04
czemu w Gdańsku nie ma podobnej możliwości? ostatnio wiele dobrego czytam o Bydgoszczy, a u nas nic się nie dzieje... albo dzieje się, ale przeciw mieszkańcom! jednym słowem degenerujemy się, a inni są coraz silniejsi.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.