18 listopada w Poznaniu rozpoczął się remont ulicy Ściegiennego oraz Marcelińskiej. Prace mogły się rozpocząć w tym roku dzięki rezerwie finansowej jaka powstała po przeprowadzonych postępowaniach przetargowych.

Prace na ul. Ściegiennego prowadzone są na odcinku od ulicy Głogowskiej do ulicy Arciszewskiego. W ramach inwestycji wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni, chodników, wyremontowane zatoki autobusowe. W celu minimalizowania utrudnień w ruchu prace drogowe  będą prowadzone etapami. Na remontowanym odcinku ulicy wprowadzono ograniczenia prędkości. Zmianie uległa też lokalizacja przystanków komunikacji miejskiej. Roboty prowadzone są na południowej jezdni oraz chodniku.

W pierwszym etapie wyłączony z ruchu kołowego został zewnętrzny, prawy pas jezdni (po stronie cmentarza). Ruch w kierunku wiaduktu Górczyńskiego odbywa się jednym pasem jezdni. Koniec prac budowlanych zaplanowano do końca kwietnia 2014 r.

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.Z kolei remont nawierzchni jezdni ulicy Marcelińskiej odbywa się na odcinku od ulicy Ostroroga do ulicy Przybyszewskiego. Wprowadzona została nowa, tymczasowa organizacja ruchu. Obowiązuje jeden kierunek ruchu – od ulicy Ostroroga do ulicy Przybyszewskiego. Wprowadzono również ograniczenie prędkości do 30 km na godzinę i przeprogramowano sygnalizacje świetlne. Kierowcy aut oraz autobusów MPK korzystają z objazdów ulicami: Przybyszewskiego, Grunwaldzką do Grochowskiej. Pojazdy o masie do 3,5 tony korzystać mogą z objazdów ulicami: Przybyszewskiego, Grunwaldzką oraz Ostroroga.

Kierowcy jadący ulicą Szamotulską do ulicy Marcelińskiej mogą skręcić wyłącznie w lewo, zgodnie z obowiązującą, tymczasową organizacją ruchu. Jadący ulicą Przybyszewskiego nie mogą skręcić w ulicę Marcelińską. Jadący od ulicy Grunwaldzkiej mogą zawracać na skrzyżowaniu Przybyszewskiego/ Marcelińska.

W trakcie prowadzenia prac związanych z układaniem nawierzchni bitumicznej wystąpić mogą czasowe wyłączenia z ruchu. Nie będzie wówczas możliwy wyjazd z ulic: Zbąszyńskiej, Wolsztyńskiej, Grodziskiej, Szamotulskiej na ulicę Marcelińską. Remont ulicy Marcelińskiej zaplanowano do końca listopada br.Źródło: ZDM w Poznaniu

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.