V jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Rowerowych KIELCE BIKE EXPO trwa od wczoraj w Targach Kielce.

KIELCE BIKE EXPO to impreza o coraz większym znaczeniu dla branży rowerowej. W 2010 roku, na debiutującej edycji, w dwóch halach prezentowało swoją ofertę 60 wystawców z 6 krajów. W 2013 roku, na powierzchni blisko 25 tysięcy metrów kwadratowych swoje produkty zaprezentowało już 180 firm z 13 państw. W ciągu 5 lat wystawa awansowała na pierwsze miejsce wśród najważniejszych imprez w kraju, a równocześnie jest jedną z najlepszych dla tej branży w Europie Środkowo-Wschodniej, czego wyrazem jest przyznane dla Targów wyróżnienie BCC za jakość usług - Europejski MEDAL.

Jubileuszowa wystawa to 5 hal ekspozycji oraz dodatkowy pawilon do jazdy testowej dla rowerów elektrycznych i nietypowych. Po raz kolejny targom towarzyszy finał MtbCrossMaraton oraz, po raz pierwszy, MARATON KIELCE BIKE EXPO, który jest wspólnym przedsięwzięciem Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego, Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Kolarstwa Górskiego oraz Targów Kielce.  

KIELCE BIKE EXPO to wystawa, która, oprócz szerokiej oferty branżowej, promuje również aktywną turystykę rowerową. Podczas Targów odbędzie się finał Konkursu GMINA PRZYJAZNA ROWERZYSTOM, organizowanego, przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. Ponadto, w programie zaplanowano spotkania branżowe, pokazy mody, prezentacje sprzętu oraz wiele innych atrakcji.

Targi odbywają się pod Honorowym Patronatem: Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Europejskiej Unii Kolarskiej, Polskiego Związku Kolarskiego, Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Rowerów, Stowarzyszenia Europejskich Producentów Części i Akcesoriów Rowerowych oraz Polskiej Organizacji Turystycznej.

Pierwsze dwa dni (25-26 września) skierowane są dla osób z branży, ostatni (27 września) jest dniem dla publiczności.

Program targów KIELCE BIKE EXPO 2014

Źródło: Targi Kielce

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.