Już po raz ósmy Krajowy Duszpasterz Kierowców ks. dr Marian Midura i Krzysztof Hołowczyc, Fundacja Kierowca Bezpieczny, ogłaszają 25. lipca Dniem Bezpiecznego Kierowcy. W Dniu Św. Krzysztofa, patrona kierowców, apelują o ostrożną i rozważną jazdę na co dzień, aby wszystkim po polskich drogach podróżowało się bezpiecznie.

25. lipca w Mielcu na trasie wyjazdowej na Tarnów (przy stacji Orlen) zostanie przeprowadzony event „Dzień bez mandatu", organizowany przy udziale Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Grupy Mobilnej WZP z Izby Celnej w Przemyślu, MIVA Polska oraz Instytutu Transportu Samochodowego. Kierowcy, którzy popełnią drobne wykroczenia zamiast mandatu wezmą udział w próbie na symulatorach zderzeń i dachowania, mającym uświadomić uczestnikom, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa.

Tegorocznym obchodom Dnia Bezpiecznego Kierowcy towarzyszyć będzie ogólnopolska kampania radiowa, w której ks. dr Marian Midura i Krzysztof Hołowczyc zachęcają wszystkich do szczególnie ostrożnego i trzeźwego poruszania się po polskich drogach, w duchu życzliwości dla drugiego człowieka.

 

Komentarze  
dandys
0 #1 dandys 2013-07-25 14:06
Mało kto wie, że codziennie tysiące kierowców poruszających się po drogach to kierowcy samochodów służbowych. To właśnie ich powinno się przekonywać do bezpiecznej jazdy, bo jak pokazują zagraniczne badania to oni powodują wyjątkowo dużo wypadków (źródło: http://blog.finder.pl/wordpress/raport-ryzykowna-jazda-kierowcow-w-godzinach-pracy-czyli-samochod-sluzbowy-nie-zawsze-bezpieczny/)
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.