W nocy z piątku na sobotę (z 25 na 26 lipca) ruszy remont dylatacji północnej części Mostu Łazienkowskiego. W kolejny etap wkroczy budowa torowiska tramwajowego na Bemowie. Przez cały weekend frezowana będzie al. Dzieci Polskich. Oto zmiany na warszawskich ulicach czekające na kierowców w najbliższych dniach. 

W piątek, 25 lipca ok. godz. 24.00 zamknięta zostanie jezdnia Mostu Łazienkowskiego prowadząca w kierunku centrum. Ruch samochodów przez Wisłę zostanie przełożony na jezdnię południową (normalnie prowadzącą w kierunku Pragi Południe), gdzie kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdą stronę (zlikwidowany będzie buspas). Utrzymana będzie możliwość zjazdu z Trasy Łazienkowskiej na ul. Wał Miedzeszyński w kierunku Wawra oraz w kierunku Pragi Północ. Wyłączony z ruchu będzie natomiast ślimak z ul. Wał Miedzeszyński (od strony Wawra) na Most Łazienkowski w kierunku centrum. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca sierpnia. W tym czasie wymienione zostaną dylatacje północnej części mostu. To dokończenie prac z zeszłego roku – wówczas wyremontowane zostały dylatacje południowej części przeprawy. Na koniec wymieniona zostanie również nawierzchni jezdni na moście. Te prace skoordynowane są z budową estakad Trasy Łazienkowskiej. Budowniczowie łącznic skorzystają z zamknięcia północnej części mostu i w tym czasie zbudują połączenie estakady zjazdowej na Wisłostradę w kierunku Żoliborza.

W piątkową noc zmieni się również organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich. Przed skrzyżowaniem zamknięte będą dwa wewnętrzne pasy obydwu jezdni ul. Górczewskiej (w poprzednim etapie prac zamknięte były skrajne pasy). Dla samochodów pozostanie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku z możliwością skrętu w ul. Powstańców Śląskich. Wyłączone będą również wewnętrzne pasy obydwu jezdni ul. Powstańców Śląskich. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do początku sierpnia.

W tym samym czasie wyłączony zostanie ruch tramwajów na ciągu Wolska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – Górczewska, od pętli Cm. Wolski do pętli Os. Górczewska. Od 26 lipca do 22 września na skróconej trasie będą kursowały tramwaje linii: 8 (Wiatraczna – Grochowska – al. Zieleniecka – most Poniatowskiego – Al. Jerozolimskie – Towarowa – al. Solidarności – Wolska – Cm. Wolski), 26 (Annopol – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – Jagiellońska – al. Solidarności – Wolska – Cm. Wolski ) i 70 (Twardowska – Marymoncka – Słowackiego – Popiełuszki – al. Jana Pawła II – al. Solidarności – Wolska – Skierniewicka – Rogalińska. Zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z-1 kursująca na trasie: Cm. Wolski – Wolska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – Górczewska – Os. Górczewska.

Na Bemowie trwa budowa torowiska tramwajowego w ul. Powstańców Śląskich na odcinku od ul. Górczewskiej do ul. Radiowej. Oprócz torów dobudowany zostanie też brakujący odcinek ul. Powstańców Śląskich na odcinku od ul. Hery do ul. Radiowej. Powstaną także nowe chodniki oraz droga rowerowa. Nowa trasa tramwajowa ma być oddana do użytku jesienią 2014 roku.

W weekend frezowana będzie południowa strona al. Dzieci Polskich odcinku od ul. Bielszowickiej do ul. Przedwiośnie. Po północnej stronie będzie odbywał się ruch po jednym pasie w każdym kierunku. Cały czas utrzymany będzie dojazd do Centrum Zdrowia Dziecka. Prace rozpoczną się w piątkowy wieczór i zakończą w poniedziałek rano.

W piątkowy wieczór ulicami Pragi Południe, Pragi Północ i Targówka przejedzie Warszawska Masa Krytyczna, a w sobotę odbędzie się XXIV. Bieg Powstania Warszawskiego. Uczestnicy XXII. Biegu Powstania Warszawskiego wystartują o godz. 20.40 z ul. Konwiktorskiej. Wraz z przemieszczaniem się biegaczy sukcesywnie będą wyłączane z ruchu kolejne ulice. Trasa Biegu prowadzi ulicami: Bonifraterską – Miodową – Krakowskie Przedmieście – Karową – Wybrzeże Gdańskie – R. Sanguszki aż do mety na ul. Konwiktorskiej. Autobusy komunikacji miejskiej będą kierowane na trasy objazdowe etapami – od godz. 16.00 objazdami pojadą linie: 178 i 503 (w kierunku pętli Konwiktorska), 227 (w kierunku pętli Bródno-Podgrodzie), a od godz. 20.00 linie: 105 (w kierunku pętli Browarna), 116 i 180 (w kierunku pętli Chomiczówka), 118 i 227 (w kierunku pętli Bródno-Podgrodzie), 127 (w kierunku pętli Mariensztat), 178 i 503 (w kierunku pętli Konwiktorska), 185 (w kierunku pętli Ursynów Zach.), 518 (w kierunku pętli Dw. Centralny) i N44 (w kierunku pętli Zajezdnia Żoliborz). W przypadku długotrwałego wstrzymania ruchu tramwajowego wzdłuż ulicy Międzyparkowej na trasy objazdowe zostaną skierowane również tramwaje linii 4 i 6.

W sobotę w związku z organizacją koncertu na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego zamknięta będzie ul. Przyokopowa.

Źródło: UM Warszawa

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.