Zmiany w rzeszowskim taborzeW Rzeszowie już jest pierwszy z autosanów, które miasto kupiło dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwój Polski Wschodniej. Nowych autobusów – autosanów i mercedesów – będzie w sumie osiemdziesiąt.

Samych Autosanów Sanity będzie 20. Mają 10,5 metra długości, troje drzwi i mieszczą koło stu osób. Na razie trwa odbiór techniczny pierwszego samochodu. Trzeba go ubezpieczyć, zainstalować kasowniki i zarejestrować.

Rzeszów kupił też 60 jednoczłonowych samochodów Mercedes Citaro. Połowa z nich już wozi pasażerów. Wszystkie autobusy zjawią się w mieście do końca marca 2014 roku.

Projekt „Budowa systemu integrującego transport publiczny Miasta Rzeszowa i okolic” to nie tylko nowe pojazdy, ale też przebudowa przystanków, pętli i aż 11 skrzyżowań. Zostaną też udrożnione trasy wlotowe (ul. Podkarpacka, Lubelska, Rejtana, Wyzwolenia). 6 km nowych buspasów ułatwi poruszanie się autobusami.

Rzeszowski projekt przewiduje również stworzenie systemu informatycznego, który wspomoże zarządzanie autobusami. Za innowacyjność techniczną i technologiczną otrzymał on  statuetkę Innowacyjność w transporcie.

Projekt zakończy się w styczniu 2015 roku. Pochłonie ponad 415 mln zł, dofinansowanie z Programu Rozwój Polski Wschodniej wyniesie 311,1 mln zł.

Źródło: MRR

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.