Mobilność

sign 441318 640Maleje liczba wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych. Jednak wciąż aż 98% kolizji to skutek ignorowania znaków drogowych, czerwonych świateł i omijania rogatek. Kierowcy i piesi nie respektują ustalonych zasad. Dlatego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczynają kolejną, już dwunastą edycję kampanii na rzecz poprawy bezpieczeństwa na przejazdach: „Szlaban na ryzyko!”.

edroga001Równe jezdnie, szerokie chodniki, nowe drogi dla rowerów i przejścia dla pieszych, więcej drzew i miejsc postojowych – tak w przyszłym roku zmieni się al. Jana Pawła II. Jest już projekt przebudowy.

edroga154Opole podpisało z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym umowę kredytową do wysokości 150 mln zł. Kredyt ma zabezpieczyć płynność finansową najważniejszych realizowanych przez miasto projektów inwestycyjnych: drogowych i transportowych.

poland 910497 960 720Warszawska Polityka Mobilności to aktywne zarządzanie popytem na transport w mieście i aglomeracji. Zakłada priorytetowe traktowanie edukacji transportowej i zmianę świadomości społeczeństwa, prowadzące do zmiany sposobu odbywania podróży po mieście.

atwZa 20-30 lat krakowskie Aleje Trzech Wieszczów mogą zmienić się nie do poznania. Zmiany będą możliwe po otwarciu trasy Zwierzynieckiej i Pychowickiej.

IMG 8507Generalny Inspektor Ochrony Środowiska wydał decyzję o umorzeniu postępowania odwoławczego w sprawie budowy Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej. To otwiera drogę do przygotowania materiałów pod przetarg na tę ważną dla mieszkańców północy Krakowa inwestycję.