Mobilność

lublin pixabayLublin przygotowuje zbiór zasad ograniczających ilość nośników reklamowych w przestrzeni publicznej. "Kodeks reklamowy" Lublina przewiduje m.in. wykluczenie reklam z kluczowych przestrzeni miasta, w tym zabytkowego zespołu Starego Miasta i Śródmieścia. Przygotowane propozycje będą konsultowane z ekspertami zewnętrznymi, przedstawicielami branży reklamowej i mieszkańcami Lublina.

edroga233- Na początku maja uruchomimy w Katowicach 10 wypożyczalni rowerów miejskich. Zależy nam na tym, żeby rower w Katowicach pełnił nie tylko funkcję rekreacyjną, ale także transportową – zapowiada prezydent Marcin Krupa i wyjaśnia, gdzie stacje powstaną.

edroga99380 pilotów służących do uruchamiania dźwiękowego systemu identyfikacji autobusów komunikacji miejskiej trafi do niewidzących i słabowidzących mieszkańców Tarnowa. Sprzęt zostanie użyczony nieodpłatnie przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

edroga238Jest już wiosna i sezon rowerowy oficjalnie się rozpoczął. Systemy rowerów publicznych zostały już po zimie uruchomione lub wkrótce będą. Większość miast inwestuje w ich rozbudowę, zmienia operatorów, poszerza ofertę i otwiera nowe stacje.

 DSC0771Więcej pieniędzy niż wcześniej planowano zostanie wydanych w tym roku na likwidację barier architektonicznych. Wystarczy ich na zmiany w ponad trzystu miejscach utrudniających poruszanie się po mieście.

Winning Edgar White Background 30020 kwietnia w Brukseli komisarze UE odpowiedzialni za transport i ochronę środowiska, Violeta Bulc i Karmenu Vella, wręczą nagrody dwóm miastom za wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie zrównoważonej mobilności. Jedno zostanie wyróżnione za działania w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, a drugie za najlepsze plany zrównoważonej mobilności miejskiej.