Mobilność

edroga993Białystok staje się inteligentnym miastem. W ostatnich latach na projekty z szeroko rozumianego zakresu smart city przeznaczył 2,5 mld zł, z czego większość pochodziła z unijnych środków. Miasto liczy na to, że dzięki wsparciu UE powstanie obwodnica i hala widowiskowo-sportowa, planowany jest również zakup elektrycznych autobusów. Została też poszerzona strefa ekonomiczna, a przedsiębiorcy będą mogli inwestować na preferencyjnych warunkach w trzech miejscach.

plakat 1460446534Rozpoczęła się miejska akcja „Życzliwość na drodze”, którą prowadzi Zarząd Dróg Miejskich wraz z Centrum Komunikacji Społecznej. Mieszkańcy stolicy mogą podzielić się swoimi pomysłami na poprawienie kultury jazdy po warszawskich drogach.

cycle path 123253 640W przyszłoroczne wakacje gotowa będzie kładka dla pieszych i rowerów na moście Łazienkowskim. Podpisano już umowę na zaprojektowanie i budowę kładki podwieszonej pod przeprawą.

edroga233Mieszkańcy Katowic wybrali lokalizację czterech nowych stacji roweru miejskiego. W sondażu wzięło udział 977 osób, które od 1 do 7 kwietnia wypełniły ankietę online. Najczęściej wskazywanym miejscem był Park Kościuszki, zdobywając uznanie 52% pytanych (499 osób), niewiele mniej, bo 48% respondentów wskazało teren przy Bibliotece Śląskiej na Osiedlu Paderewskiego (465 osób). Na trzecim miejscu uplasowała się propozycja zlokalizowania wypożyczalni na ul. Mariackiej (429 osób), a na czwartym na Placu Sejmu Śląskiego (354 osób).

edroga959Rośnie świadomość dotycząca zachowań agresywnych na drodze. Badania Instytutu Transportu Samochodowego wskazują, że ok. 60 proc. respondentów padło ofiarą agresywnych zachowań w ruchu drogowym. Tyle samo badanych wskazało także, że zdarzyło się im wywołać agresję wobec innych uczestników ruchu.

image002Dwa nowe w miejsce jednego dotychczasowego drzewa, brak nowych barier w drodze do lasu, możliwie największa liczba detali projektowana z mieszkańcami, budowa drogi nie wcześniej niż w 2030 roku - Urząd Miasta w Katowicach zdefiniował zasady realizacji „Tramwaju na południe” oraz opisał aktualny status realizacji tego przedsięwzięcia.