Mobilność

2W tym roku sieć rowerowa w stolicy powiększyła się o kolejnych kilkadziesiąt kilometrów, na skrzyżowaniach pojawiły się pierwsze śluzy, sierżanty i kontraruch rowerowy, a rowery Veturilo wypożyczano prawie 2 mln razy.

konstytucji 3 majaW roku 2015 w Toruniu oddano do użytku około 13 kilometrów tras dla rowerzystów. W sumie rowerzyści mają do dyspozycji około 97 km kilometrów tras rowerowych, z czego ok. 80 km stanowią drogi rowerowe, ok. 15 km ciągi pieszo-rowerowe i ok. 2 km pasów rowerowych i kontrapasów.

dom mat lemaNorweska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (Trygg Trafikk) poinformowała, że 2015 może być pierwszym rokiem, w którym żadne dziecko do 10 roku życia nie zginęło w wypadku drogowym. Organizacja twierdzi, że to zasługa rodziców, którzy coraz lepiej zapewniają dzieciom bezpieczeństwo.

P8230022System KMK Bike w nowej wersji, budowa nowych ścieżek i tras to plany Krakowa na 2016 rok jeśli chodzi o infrastrukturę rowerową.

image007W dniach 3-4 grudnia br. na Politechnice Krakowskiej odbyła się konferencja organizowana przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej  i Transportu, miasto Kraków oraz Wydział Inżynierii Lądowej PK „ITS Kraków 2015”.

edroga1008Prawie 60 proc. warszawiaków jeżdżących po mieście wybiera komunikację publiczną, w drugiej kolejności samochód, w trzeciej rower. Warszawiacy są mobilni – wykonują ponad 3,3 mln podróży w ciągu doby.