Mobilność

image009Zbliża się moment, w którym musi zapaść decyzja związana z przebiegiem trasy tramwajowej Gdańsk Południe - Wrzeszcz. Władze miasta zapowiadają, że stanie się to na przełomie lipca i sierpnia. Ostateczny termin zależy od koreferatu, nad którym wciąż pracują naukowcy z Politechniki Gdańskiej.

Przesiadamy się do luksusowych aut GrafikaPrzybywa zamożnych Polaków. Efekt? Coraz więcej osób jest zainteresowana dobrami luksusowymi. Trend ten szczególnie jest widoczny w branży motoryzacyjnej - chętniej kupowane są droższe auta.

edroga138Najczęściej sprowadzanym przez Polaków samochodem jest Volkswagen. Za taki transport Polacy średnio płacą 1279 zł. Z analizy tysięcy zleceń transportu samochodów, stworzonej przez serwis Clicktrans.pl wynika, że Polacy najchętniej sprowadzają samochody z Niemiec.

akcja sopotNowa, sopocka kampania „Chcę żyć, nie ryzykuję”, skierowana jest do osób, które kierują pojazdami pod wpływem substancji psychoaktywnych: alkoholu, narkotyków oraz innych nielegalnych środków. Według statystyk polskiej Policji w 2013 r. pijani kierowcy spowodowali ponad 3 tys. wypadków, w których życie straciło 426 osób a ponad 3,5 tys. zostało rannych.

st1Osiem samoobsługowych stacji naprawczych dla rowerów pojawiło się na Przymorzu Wielkim. To jeden z projektów zgłoszonych w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016. Inwestycję zrealizowała Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.

pier 791320 960 720W Sopocie powstaje nowy, spójny System Identyfikacji Miejskiej (SIM) obejmujący zarówno oznakowanie w ruchu pieszym, jak i drogowym.