Mobilność

edroga233Zabytkowa część Olsztyna przechodzi we władanie pieszych i rowerzystów. Ci ostatni mogą liczyć na szereg ułatwień w poruszaniu się staromiejskimi uliczkami.

edroga113Ponad kilometrowej długości odcinek nadwiślańskich bulwarów od Centrum Nauki Kopernik do mostu Śląsko-Dąbrowskiego zostanie wybudowany w ciągu roku. Z wykonawcą, firmą Skanska, władze Warszawy podpisały już umowę.

image008Komunikacja miejska w Łodzi ma być wygodna, szybka i bezpieczna. Dzięki już zrealizowanym inwestycjom, nowym autobusom i tramwajom, oraz kilku projektom transportowym, miasto chce mieć jeden z najlepszych systemów komunikacji miejskiej w Polsce.

IMG 0360Jak podaje policja, na polskich drogach jest bezpieczniej - w pierwszym kwartale tego roku odnotowano mniej wypadków, zabitych i rannych niż rok temu. W porównaniu z pierwszym kwartałem 2015 r. odnotowano blisko 9 proc. spadek liczby wypadków drogowych, o 14 proc. mniej ofiar śmiertelnych, 7 proc. mniej rannych. Coraz mniej osób decyduje się na jazdę po spożyciu alkoholu.

edroga234W ciągu dwóch lat mieszkańcy południowej części Krakowa zyskają ponad 10 km ścieżek rowerowych prowadzących do centrum miasta. Nowe ścieżki zostaną połączone z istniejącymi m.in. przy ul. Wielickiej i Wadowickiej.

ban ogNa przestrzeni ostatnich lat Polska przeszła znaczącą zmianę w zakresie infrastruktury transportowej. W ciągu dekady Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wydała około 34 miliardów euro na inwestycje drogowe. Z tych pieniędzy zbudowano około 2000 km autostrad i dróg ekspresowych.