jesenne nasadzenia 1Ponad 3 tys. drzew pojawi się w tym roku w Łodzi za sprawą Zarządu Zieleni Miejskiej i Zarządu Inwestycji Miejskich. Ponadto 300 tys. krzewów, bylin i traw zaplanowane jest przy łódzkich inwestycjach. Jesień to dobry okres na wykonywanie nasadzeń, również tych, które mają zrekompensować straty po wichurach i uszkodzeniach.

 

Najwięcej nasadzeń drzew prowadzonych jest właśnie jesienią. Jest to dobry okres do tego typu prac, kiedy drzewa z większą łatwością przyzwyczają się do nowego miejsca. Zarząd Inwestycji Miejskich posadzi w Łodzi w 2019 roku ok. 2 tys. drzew oraz 35 tys. krzewów, bylin i traw. Podczas jesiennych nasadzeń, które rozpoczęliśmy nasadzimy 1,2 tys. drzew i 300 tys. krzewów. Część z nich posadzonych zostanie w rewitalizowanym centrum Łodzi, gdzie dodatkowo wyposażone zostaną w systemy nawadniania, oraz zamontowane zostaną czujniki wilgoci w zieleńcach, które automatycznie uruchomią system nawadniania w zależności od potrzeb roślin. Sadzimy rozmaite gatunki. Wśród mniejszych nasadzeń będą to np. róże, derenie i berberysy. Drzewa to będą przede wszystkim graby, lipy i klony. Niektóre z nich będą nawet 8-metrowe.

Nowe drzewa i krzewy pojawią się nie tylko w centrum Łodzi. W ramach przebudowy dróg i inwestycji osiedlowych uzupełnione zostaną również dotychczas istniejące szpalery drzew i zieleńce. Dla przykładu na trasie W-Z w okolicy ronda Inwalidów, na osiedlu Montwiłła-Mireckiego, czy w łódzkich parkach. O to zadba Zarząd Zieleni Miejskiej, który zasadzi 1 300 nowych drzew. Wśród inwestycji Zarządu Zieleni Miejskiej znajdzie się aż 270 drzew w miejscach wskazanych przez łodzian w ramach budżetu obywatelskiego.

jesenne nasadzenia 2jesenne nasadzenia 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drzewa, które w 2019 roku zasadzi Zarząd Zieleni Miejskiej to gatunki odporne na miejskie warunki. Będą to głównie lipy, brzozy, klony i głogi.

Źródło: UM Łódź

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.