edroga250Bratki, stokrotki, krokusy, żonkile i tulipany – na pętlach komunikacji miejskiej pojawiły się kolorowe kompozycje z sezonowych kwiatów.

 

Wiosną pętle komunikacji miejskiej mienią się kolorami ponad 180 tysięcy kwiatów. Pierwsze na wiosnę są krokusy, które dekorowały m.in. pętlę Esperanto czy Gocławek. Następne w kolejności są tulipanowe dywany – m.in. na przystankach Metro Marymont, Metro Wilanowska i Żerań FSO.

Sezonowe wiosenne rośliny ozdabiają również kaskadowe kwietniki na pętlach Esperanto, Wiatraczna i Wilanów – aranżacje z ponad trzech tysięcy różnokolorowych bratków i stokrotek spotykają się z ciepłym i bardzo pozytywnym odbiorem wśród pasażerów.

Ukwiecenie krańcowych przystanków ma dość młodą historię – roślinne dekoracje na pętlach pierwszy raz pojawiły się zeszłorocznej wiosny, po przyznaniu zadania opieki nad zielenią na pętlach Zarządowi Oczyszczania Miasta. Kompozycje na kwietnikach zmieniają się sezonowo, w zależności od pory roku. W tym roku sadzone na lato będą m.in. pelargonie i surfinie, a jesienią wrzosy, chryzantemy i kapusty ozdobne. W 2018 r. pętle dekorowało łącznie ok. 200 tys. roślin.

Zarząd Oczyszczania Miasta opiekuje się zielenią na ponad 50 pętlach warszawskiej komunikacji miejskiej. Za zieleń parkową oraz przyuliczną odpowiedzialny jest Zarząd Zieleni m.st. Warszawy oraz urzędy dzielnic.

Źródło: UM Warszawa

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.