made with love from Joomla.it

lopataNa południu Włoch znajduje się jeden z najważniejszych placów budowy. Chodzi o rozbudowę istniejącej drogi nr 96 Bari-Matera od km 81 + 300 do km 94 + 040 za 82 mln euro.

Projekt przewiduje poszerzenie całego odcinka drogi o jeden 3,5-metrowy pas ruchu w każdym kierunku. Ta spora inwestycja modernizacyjna prowadzona jest na terenie rezerwatu naturalnego Parco dell'Altamurgia. Jest to zadanie bardzo trudne dla wykonawców, ponieważ dbałość o środowisko w dzisiejszych czasach jest jednym z podstawowych warunków, które muszą zostać spełnione, aby budowa w ogóle mogła się rozpocząć.

Wykonawca postawi wzdłuż drogi duże i wysokie mury oporowe wykonane z lokalnie występującego kamienia, zasadzi typowe dla tego terenu rośliny i wybuduje przejścia dla zwierząt.

Droga usprawni ruch w kierunku miasta Bari, będącego ważnym punktem na mapie transportu towarów. Czas podróży z Altamura do Bari zostanie skrócony o pół godziny.

Źródło: http://www.stradeanas.it/it/le-strade/lavori-corso -> Apulia region

Tł. z wł. GC

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.