edroga993W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Katowicach testowany był buspas na ul. Mikołowskiej. To rozwiązanie, o które w poprzednich latach zabiegali mieszkańcy i społecznicy. Przy okazji działań promujących transport zrównoważony postanowiono wprowadzić je jako rozwiązanie testowe.

 

- Testowane rozwiązanie – buspas na ul. Mikołowskiej – podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu pozwoliło nam m.in. obserwować zachowania kierowców, którzy musieli zastosować się do zmian w organizacji ruchu na ul. Mikołowskiej – tłumaczy Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta i dodaje, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowcy z buspasa mogli skorzystać tylko w momencie skrętu w prawo lub prawoskrętu z ulic prostopadłych, np. Żwirki i Wigury, czy Kopernika.

- Buspas na ul. Mikołowskiej to rozwiązanie testowe, które wprowadzone zostało 16 września i obowiązywało do 22 września. Chcąc poznać opinię użytkowników uruchamiamy ankietę – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta. – W elektronicznej ankiecie każdy może ocenić to testowe rozwiązanie. Jej wyniki zostaną przekazane do zespołu, który działa przy wydziale transportu, a w jego skład wchodzą także przedstawiciele policji, straży miejskiej i MZUiM – dodaje rzecznik.

Ankieta dostępna jest pod adresem: https://www.survio.com/survey/d/X5V4A0C4R8N7J4K9X

Jej uzupełnienie zajmuje zaledwie kilka minut. Wśród pytań pojawiają się kwestie dotyczące czy i w jaki sposób skorzystano z buspasa (jako kierowca samochodu, czy pasażer komunikacji miejskiej), a także ocena oznakowania.

Zbieranie informacji potrwa do 28 września 2018 roku, a następnie wyniki ankiety zostaną przekazane do zespołu transportowego, który zarekomenduje rozwiązanie dotyczące buspasa na ul. Mikołowskiej. Ostateczne decyzje zostaną podjęte w ciągu najbliższych tygodni.

Źródło: UM Katowice

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.