Ochrona środowiska

miotlaOkoło stu jezdni o długości niemal 100 kilometrów będzie w tym roku polewanych przez specjalne pojazdy w ciepłe dni. Dzięki temu zmniejszy się temperatura powietrza w danej okolicy, a przede wszystkim usuwane będą pyły zawieszone, co pozytywnie wpłynie na jakość powietrza.

laka tabliczkaZakład Zieleni Miejskiej w Katowicach posieje w tym roku ok. 20 tys. m kw. łąk kwietnych. Pierwszą już w najbliższą sobotę przy ul. Sokolskiej. Mieszkańcy mogą wskazywać tereny, które należy rzadziej kosić, żeby dać szansę dziko rosnącym gatunkom roślin.

sound 1781570 960 72025 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem, którego celem jest zwrócenie uwagi na powszechne występowanie hałasu w życiu ludzi, zwiększanie świadomości występowania tego szkodliwego zjawiska oraz jego wpływu na zdrowie i życie.

edroga808Po spotkaniu w delegaturze NIK w Łodzi rzecznik prasowy GDDKiA Jan Krynicki powiedział, że dyrekcja jest otwarta na wdrożenie dodatkowych zabezpieczeń akustycznych na A1 i S8 w Łódzkiem. Ta deklaracja to efekt przeprowadzonej przez NIK kontroli poziomu hałasu na odcinku autostrady A1 pomiędzy Strykowem a Tuszynem.

edroga055W tym roku, jeszcze bardziej niż w latach ubiegłych, Gdańsk stawia na bioróżnorodność w parkach i w pasach drogowych. Działania polegają na rezygnacji w wybranych lokalizacjach z tradycyjnego koszenia trawników i stworzeniu warunków do pełnego cyklu rozwojowego roślin, które stanowią schronienie oraz bazę pokarmową dla owadów oraz drobnych zwierząt.

Bratki i stokrotki na pl. Trzech KrzyżyBratki, tulipany i niezapominajki zdobią już ulice i parki. Warszawscy ogrodnicy posadzili 660 tys. sadzonek i cebulek wzdłuż drogowych pasów. Przy skrzyżowaniach stanęły kwietniki - można je podziwiać m.in. na Mokotowie, Pradze-Północ i Woli.