Mobilność

P9011103Zakończył się drugi etap rewitalizacji zabytkowego Śródmieścia Kielc. Projekt aż w 85% finansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013.

parkingNowa Strefa Płatnego Parkowania (SPP) w Lublinie, która zacznie funkcjonować od 1 lipca 2016 r., będzie poszerzona i podzielona na dwa obszary zróżnicowane pod względem opłat. Takie rozwiązanie zostanie przyjęte na podstawie opinii głoszonych przez mieszkańców oraz analizy funkcjonowania obecnej Strefy Płatnego Parkowania.

3Rowery Veturilo w Warszawie cieszą się niesłabnącą popularnością. Teraz można już skorzystać z kolejnej nowości: specjalnych, małych rowerków dla dzieci. To prawdopodobnie jedyna taka usługa na świecie.

edroga178Cztery miesiące temu Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju ogłosiło konkurs dotacji skierowany do jednostek samorządu terytorialnego „Modelowa Rewitalizacja Miast”. Zakończyła się właśnie ocena projektów zgłoszonych w pierwszym etapie tego konkursu. Spośród 240 przedsięwzięć, do drugiego etapu wybrano 57.

edroga649Wspólne badania Goodyeara i Londyńskiej Szkoły Ekonomii i Politologii (LSE), przeprowadzone wśród europejskich kierowców, pozwoliły wyodrębnić siedem odmiennych typów osobowości kierowców. Co ciekawe, przyjmowana postawa zależy od interakcji z innymi kierowcami. Prace badawcze także pokazały, że na bezpieczeństwo w czasie jazdy ma w dużej mierze wpływ nasza własna postawa, a nie zachowania innych kierujących.

edroga139Kierowcy pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczające 12 ton muszą pamiętać, że 14 sierpnia od godziny 18.00 do 22.00 oraz 15 sierpnia od godziny 8.00 do 22.00 będzie obowiązywał ich zakaz ruchu.