Mobilność

IMG 20171030 112637W Ministerstwie Rozwoju podpisano trzy umowy na unijne dofinansowanie projektów transportowych, realizowanych w Warszawie, Zielonej Górze i Świnoujściu. Łączna wartość inwestycji to prawie 684 mln zł. Dofinansowanie z Unii Europejskiej z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (POIiŚ) wyniesie ponad 350 mln zł.

licznikiOkres wakacyjny już dawno zakończony. Podobno rowerowy również ma się ku końcowi... jednak nie na Pomorzu Zachodnim, o czym świadczą pomiary liczników zamontowanych jeszcze w maju w Świnoujściu i Rogowie.

edroga367Parking dla rowerów i samochodów, przystanek autobusowy oraz kładka widokowa. Z nowej inwestycji w gminie Stężyca skorzystają zarówno mieszkańcy, jak i turyści przyjeżdżający na Kaszuby.

winter tires 2861853 960 720Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Moto Data, większość użytkowników aut dysponuje wiedzą na temat wpływu sezonowej wymiany opon na bezpieczeństwo jazdy. Jednak nadal istnieje spora grupa osób, która lekceważy konieczność posiadania ogumienia dostosowanego do warunków pogodowych. Przyjmuje się, że temperaturą graniczną dla opon sezonowych jest 7 stopni Celsjusza. Nie warto zatem czekać ani na pierwszy śnieg. Kiedy pojawia się jesienna słota, tak jak obecnie, letnie opony już tracą przyczepność.

edroga993Lublin otrzyma dodatkowe środki na rozwój zrównoważonego transportu miejskiego. Minister Rozwoju zdecydował o zwiększeniu dofinansowania z Programu Polska Wschodnia.

DSC01198Po raz pierwszy w Gdańsku zastosowana zostanie nowa metoda łączenia szyn tramwajowych polegająca na ich zgrzewaniu. Prace związane z montażem nowych odcinków szyn wykonanych tą metodą już trwają na torach przy ul. Wały Jagiellońskie oraz na al. Armii Krajowej.