Mobilność

Służba Celna informuje kibicówNa podkarpackich przejściach granicznych w Medyce, Korczowej i Krościenku stanęły nowe standy informacyjne. Podkarpacka Służba Celna przygotowała je z myślą o kibicach, którzy już niebawem wybiorą się na mecze na Ukrainę.

Na drogowych przejściach granicznych w Korczowej, Medyce i Krościenku Służba Celna ustawiła dodatkowe tablice zawierające informację o towarach, które podróżny może wwieźć na terytorium Unii Europejskiej bez deklarowania ich. Tablice w językach polskim i angielskim, zawierają również informację o towarach objętych całkowitym zakazem przywozu do Unii Europejskiej.

Z rekomendacją na EURO3000 nowych znaków stanie przed EURO 2012. Poinformują one m.in. o tym, jak dojechać do miast - gospodarzy mistrzostw. Znaki ustawiane są przez wszystkie oddziały Generalnej Dyrekcji Dróg krajowych i Autostrad.

3000 nowych znaków drogowych na EURO 2012 zostanie ustawionych do końca maja. Znaki pomogą kierowcom i pieszym. W wybranych lokalizacjach na drogach krajowych jest już oznakowanie kierunkowe do miast - gospodarzy EURO 2012. Znaki ustawiane są na przejściach granicznych, drogach wylotowych oraz skrzyżowaniach sieci dróg krajowych. Będą kierowały na rekomendowane przez GDDKiA trasy prowadzące do Wrocławia, Poznania, Gdańska i Warszawy.

Infolinia w czterech językachOgólnopolska Infolinia Drogowa 19111 jest obsługiwana przez uproszczony pięciocyfrowy numer typu AUS (19111), kierujący wszystkie połączenia w sprawie informacji drogowej do PID w centrali GDDKiA, który na bieżąco zbiera informacje z oddziałów GDDKiA. Kierowcy mają do dyspozycji jeden, prosty numer obsługujący, zamiast dotychczasowych 16 regionalnych numerów do poszczególnych PID w oddziałach GDDKiA oraz 2 do PID w centrali GDDKiA. Nie muszą się zastanawiać, który oddział PID-u jest właściwy do udzielenia im informacji drogowej w obrębie ich aktualnej lokalizacji. Po zakończeniu turnieju ta Infolinia będzie nadal funkcjonowała.

Serwis drogowy na Euro 2012 - trasy rekomendowane i alternatywneJak sprawnie dotrzeć z zachodniej Polski na mecz do Warszawy? Czy na PGE Arena w Gdańsku jechać tradycyjnie 7- ką przez Olsztynek? Którą drogę  wybrać na podróż z centrum kraju do Wrocławia. Dla wszystkich, których czeka taka decyzja, przygotowano mapę tras rekomendowanych i alternatywnych. Przygotowano ją z myślą o kibicach wybierających samochody jako środek transportu na mecze Euro 2012.

Warszawa w EUROgotowościW związku z organizacją turnieju dla mieszkańców Warszawy i kibiców przygotowano wiele ciekawych wydarzeń sportowych i kulturalnych. Od 7 czerwca do 2 lipca na placu Defilad będzie działać Strefa Kibica, gdzie wspólnie z tysiącami fanów piłki nożnej będzie można przeżywać emocje sportowe. Na Żoliborzu, przy Centrum Olimpijskim, powstanie Carlsberg FanCamp, w którym oprócz zakwaterowania dla kibiców zostanie stworzona ogólnodostępna strefa rozrywki.

Mieszkańcy wyłączonych z ruchu obszarów Poznania pojadą za darmo komunikacją miejskąMieszkańcy obszarów, w których obowiązywać będą zmienione zasady organizacji ruchu, w związku z odbywającym się w Poznaniu turniejem UEFA EURO 2012, za darmo będą korzystać z komunikacji miejskiej.