Mobilność

0a0038c92c1a3dc7cd847c1a1cf41ec5 XLWzrost liczby sprzedanych biletów, więcej pasażerów i coraz więcej biletów sprzedanych przez biletomaty i aplikacje mobilne. Tak wygląda podsumowanie 2019 roku w łódzkiej komunikacji miejskiej.

001 2020 01 STYCZERŃ 20 Otwarcie trasy Bielikowo KobylankaNowa trasa ułatwi rowerowe podróże w okolicach jeziora Miedwie i tamtejszej torpedowni, a także umożliwi mieszkańcom Bielikowa dotarcie do Kobylanki, przez którą przebiega Trasa Pojezierzy Zachodnich. Ponad 1,1 km rowerowego szlaku w ciągu drogi wojewódzkiej 120 jest już otwarte.

snieg autoW czasie ferii wiele osób podróżuje z rodziną w góry. Do jazdy w takich warunkach trzeba jednak się przygotować. Prowadzenie samochodu na ośnieżonych, krętych drogach ze stromymi podjazdami nie należy do najłatwiejszych zadań.

image007W piątek, 17 stycznia, zakończył się dialog konkurencyjny z trzema zaproszonymi firmami w sprawie realizacji projektu czwartego etapu budowy Krakowskiego Szybkiego Tramwaju. Przez najbliższe kilkanaście dni opracowywana będzie ostateczna dokumentacja, która w ciągu miesiąca trafi do nich z prośbą o złożenie ofert.

DSC07794W Starym Sączu uroczyście otwarto nowy parking typu Park&Ride. W ramach projektu powstały m.in. parking na 130 miejsc postojowych, budynek wraz z poczekalnią, pętla autobusowa i przechowalnia rowerów.

edroga993W perspektywie kilku lat aglomeracyjny system transportu zbiorowego będzie jeszcze bardziej zintegrowany, a komunikacja zbiorowa ma wygrywać i być pierwszym wyborem w porównaniu z samochodowym transportem indywidualnym. Miasto przedstawiło plan jak tego dokona.