Mobilność

edroga969Szkolenia pracowników, kontrola procedur, nowoczesne urządzenia sterowania ruchem, budowa bezkolizyjnych przejazdów oraz profilaktyka w ramach kampanii "Bezpieczny przejazd" - takie m.in. działania PKP Polskich Linii Kolejowych SA przyczyniają się do tego, że kolej jest coraz bezpieczniejszym środkiem transportu. W 2019 roku o 11 proc. spadła liczba wypadków na przejazdach kolejowo – drogowych. Mniej było też kolizji.

niepelnosprawni 5Osoby z niepełnosprawnością posiadają w ruchu drogowym szczególne prawa, z czego wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy. Chodzi nie tylko o specjalne miejsca parkingowe, lecz także o możliwość przekraczania jezdni poza wyznaczonym przejściem dla pieszych czy niestosowania się do wybranych znaków drogowych. O czym należy pamiętać, by zapewnić takim osobom bezpieczeństwo na drodze?

142118Linia tramwajowa, nazwana roboczo Nową Warszawską, stanowić będzie przedłużenie powstającej obecnie linii tramwajowej w al. Pawła Adamowicza (nazywanej roboczo Nową Bulońską Północną), i połączy się z torowiskiem biegnącym przez al. Havla. W ramach inwestycji powstanie także ścieżka rowerowa i chodnik.

traffic signUrząd Marszałkowski przekaże prawie 3 mln zł Koszalinowi. Środki pochodzące z RPO WZ 2014-2020 wykorzystane będą na pokrycie kosztów zmian w miejskiej infrastrukturze pieszo-rowerowej. Część inwestycji już się zakończyła, część będzie kontynuowana.

0a0038c92c1a3dc7cd847c1a1cf41ec5 XLWzrost liczby sprzedanych biletów, więcej pasażerów i coraz więcej biletów sprzedanych przez biletomaty i aplikacje mobilne. Tak wygląda podsumowanie 2019 roku w łódzkiej komunikacji miejskiej.

001 2020 01 STYCZERŃ 20 Otwarcie trasy Bielikowo KobylankaNowa trasa ułatwi rowerowe podróże w okolicach jeziora Miedwie i tamtejszej torpedowni, a także umożliwi mieszkańcom Bielikowa dotarcie do Kobylanki, przez którą przebiega Trasa Pojezierzy Zachodnich. Ponad 1,1 km rowerowego szlaku w ciągu drogi wojewódzkiej 120 jest już otwarte.