Mobilność

edroga151Praca wre na budowie Centrum Komunikacyjnego w Kielcach. Postęp robót jest widoczny gołym okiem. Według wykonawcy, firmy Budimex, wszystko idzie zgodnie z planem, a część zadań nawet wyprzedza harmonogram. Obecnie najwięcej prac prowadzonych jest wewnątrz obiektu.

electric chargeBydgoszcz przystępuje do przygotowania programu rozwoju elektromobilności w mieście do 2030 roku. Opracowaniem dokumentu zajmie się Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy. Gotowy dokument umożliwi zaplanowanie działań, które wpłyną na ograniczanie niskiej emisji i uspokojenie miejskiego ruchu drogowego.

zebra crossing 1242780 960 720Ruszył nabór wniosków do kolejnej edycji programu „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka. Środki programu w 2020 roku zostaną w całości przeznaczone na realizację projektów związanych z bezpieczeństwem na przejściach dla pieszych. W tym roku łączna kwota na dofinansowania wynosi 6 mln zł.

tramwaj krakow autonomW nocy z 27 na 28 stycznia pierwszy w Polsce tramwaj autonomiczny, bez motorniczego w kokpicie, przejechał trasę z przystanku Muzeum Narodowe do Cichego Kącika. Podczas przejazdu to komputer decydował o ruszaniu z przystanku, prędkości, otwieraniu drzwi czy włączeniu dzwonka.

 MG 6446 fot. AWZKatowice w obecnej perspektywie finansowej na lata 2016-2020 pozyskały ok. 700 mln zł dofinansowania na szereg projektów, w tym inwestycyjnych, m.in. na budowę centrów przesiadkowych, termomodernizacje, czy rewitalizację parków. Dofinansowanie udało się także za pośrednictwem Tramwajów Śląskich pozyskać na inwestycję „tramwaj na południe”.

DSC01198Jeszcze w styczniu Wrocławskie Inwestycje ogłoszą przetarg na budowę kolejnych odcinków trasy tramwaju przez Popowice. W ramach tego zadania powstanie 3,1 km torowiska (w tym 1,45 km torowiska zielonego).