Drogi i mosty

elbląskaW nocy z 26 na 27 lutego rozpoczęły się prace związane z przebudową fragmentu ul. Elbląskiej na granicy miasta Gdańska z gminą Pruszcz Gdański (między ul. Tama Pędzichowska a marketem Makro, naprzeciwko rafinerii Grupy Lotos). Przebudowa polegać będzie na poszerzeniu jezdni i wyznaczeniu pasa do skrętu w lewo na drogę prowadzącą do obiektów firmy Panattoni w relacji do centrum Gdańska. W związku z robotami na części ul. Elbląskiej zmieni się organizacja ruchu.

Sienkiewicza Tuwima 08.03.2020Rozpoczynają się prace na kolejnym odcinku ul. Sienkiewicza w Łodzi. Wystartują 9 marca.

Grojecka Harfowa Racławicka obecny wygląd skrzyżowaniaWarszawscy drogowcy rozpoczynają przebudowę skrzyżowania ulic Grójeckiej, Harfowej i Racławickiej. W czwartek, 27 lutego, około godz. 10.00 zamknięta dla ruchu zostanie ul. Racławicka, między ul. Grójecką a W. Sierpińskiego.

DK 81 PiotrowiceBudowa węzła drogowego w Katowicach Piotrowicach wkracza w kolejny etap – będą zmiany w organizacji ruchu.

roboty drogoweW ramach Budżetu Obywatelskiego na wysokości Dworu Ferberów i Parku Leśnego zostanie wybudowana kładka pieszo-rowerowa nad Kanałem Raduni. W tym tygodniu podpisano umowę na realizację inwestycji. Budowa potrwa 5 miesięcy.

edroga087Miejski Architekt Zieleni będzie czuwał nad ochroną zieleni przy inwestycji na Al. Racławickich, ul. Lipowej i ul. Poniatowskiego w trakcie ich przebudowy. W imieniu prezydenta ma dopilnować, by w trakcie prowadzonej inwestycji zieleń była należycie chroniona, a także wspólnie z wykonawcą oraz Zarządem Dróg i Mostów, szukać możliwości ocalenia kolejnych drzew na tzw. etapie wykonawczym, np. poprzez korektę przebiegu ścieżki rowerowej czy pozostawienie niektórych drzew w chodniku.