Drogi i mosty

IMG 7525W poniedziałek (29 kwietnia) odbędzie się uroczyste przekazanie umowy na wykonanie ronda turbinowego w Białych Błotach. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo na ruchliwej drodze wojewódzkiej z Bydgoszczy w kierunku trasy ekspresowej S5. Za prace budowlane o wartości 18,6 mln zł odpowiadać będzie firma Kobylarnia S.A.

ASFALT24 kwietnia br. rozpoczął się ostatni etap wymiany nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków. Inwestycja prowadzona będzie w sprawdzony, możliwie najbardziej przyjazny dla kierowców sposób – na krótkich odcinkach, z zachowaniem dwóch pasów ruchu w każdym kierunku. Remontowi nawierzchni towarzyszyć będą prace związane z poszerzeniem wlotów na place poboru opłat w Mysłowicach i w Balicach.

24136Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wydała decyzję Zezwalającą na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID) dla obwodnicy Stalowej Woli i Niska o długości 15,3 km. Decyzja posiada rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że możliwe jest niezwłoczne przekazanie wykonawcy placu budowy. Zakończenie budowy planowane jest na marzec 2021 roku.

edroga312Program "Mosty dla Regionów" cieszy się dużym zainteresowaniem. 75 samorządów zawnioskowało o 86 milionów złotych na przygotowanie dokumentacji potrzebnej do budowy przepraw.

edroga151Rozpoczęła się budowa tymczasowego przejścia dla pieszych, z którego będzie można korzystać podczas rozbiórki i budowy nowego mostu w ciągu ul. Wrocławskiej. Przejazd samochodami nie będzie możliwy.

Droga nr 546. Kwiecień 01W Łubiance łączą się droga wojewódzka nr 546 prowadząca w kierunku miejscowości Zławieś Wielka, droga wojewódzka nr 553 w kierunku Torunia i Unisławia oraz droga powiatowa biegnąca w kierunku Chełmży. Skrzyżowanie ze względu na duże natężenia ruchu było szczególnie niebezpieczne dla pieszych i rowerzystów. Z tego powodu zarządca drogi zaplanował powstanie w tym miejscu ronda.