Drogi i mosty

mapa wycieniowana2020OPISPo wielokrotnych wezwaniach firmy Sallini Polska do powrotu na budowę i prowadzenia robót zgodnie z kontraktem, GDDKiA podjęła decyzję o odstąpieniu od umów z konsorcjum realizującym budowę autostrady A1 pomiędzy węzłami Rząsawa i Blachownia oraz drogę ekspresową S3 od węzła Kaźmierzów do węzła Lubin Północ.

edroga00129 kwietnia otwarty został węzeł Nadarzyn w ciągu S8 Przeszkoda - Paszków. Dostępne są dla kierowców wszystkie łącznice, a więc można zjechać i wjechać na S8 w kierunku Warszawy i Wrocławia. To duże ułatwienie komunikacyjne dla mieszkańców Nadarzyna i okolicznych miejscowości.

KE foto1 maja będziemy świętować 15. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. W tym czasie nasz kraj zmienił się nie do poznania. Skok cywilizacyjny, który dokonał się na przestrzeni lat 2004-2019, ułatwiły miliardy złotych pozyskanych z budżetu wspólnoty. Dla Gliwic był to czas wielkich inwestycji, które – dosłownie i w przenośni – wprowadziły miasto w XXI wiek.

Obwodnica Jeleniej Gory Maciejowej 26.04 8 01Obwodnica Maciejowej to nie tylko obejście tej niewielkiej dolnośląskiej miejscowości, ale również fragment obwodnicy pobliskiej Jeleniej Góry.

Obwodnica Brzeg Dolny 26.04 11 01Obwodnica Brzegu Dolnego to kolejny odcinek tzw. aglomeracyjnej obwodnicy Wrocławia, trasy która w przyszłości ma przebiegać na zachód od stolicy regionu łącząc drogę ekspresową S5 na północy z autostradą A4 na południu. Inwestycja warta jest około 30 milionów złotych, a jej główne zadanie to wyprowadzenie ruchu z centrum Brzegu Dolnego.

construction 2578410 960 720Student kierunków technicznych musi być kształcony w trochę inny sposób niż odbywało się to dawniej. Cenione są umiejętności pracy w zespole, wykorzystania przepisów prawa w praktyce, znajomość języków obcych i najnowszych technologii.